На 26 и 27 ноември 2021 г. се проведе осмото издание на „Базар на професиите“, организиран от Българската мрежа на Глобалния договор на ООН. 15 компании с визия за бъдещето и специални гости представиха увлекателно 30 професии, които ще са ключови в следващите години.
Повече от 2000 зрители проследиха „на живо“ разговорите на професионалистите, като най-голям интерес привлякоха професиите от света на информационите и новите технологии – специалист киберсигурност, облачен инженер и разработчик на видео игри; VR, business intelligence и роботика.
DetailsНа 20 ноември магистрите от програмата „Отговорно и устойчиво управление“ организираха климатичен поход до Гложенския манастир. Събитието се проведе под надслов #Onestepgreener и отбеляза края на поредица от тематични събития, инициирани от студентите в рамките на международната Конференция но ООН за изменение на климата COP 26 (Глазгоу, 31.10-13.11.2021).
Онлайн дискусията “FEBA at COP26”, в която се включиха 65 бакалаври и магистри, имаше за цел да обобщи нагласите, решенията и посланията на различните заинтересовани страни – държавници, бизнес и граждански лидери. Студентите изразиха умерен оптимизъм относно цялостна оценка за глобалния форум в Глазгоу, а 77% заявиха, че финалното споразумение отговори до някаква степен на техните предварителни очаквания.
DetailsВ рамките на проекта “Гордея се с труда на моите родители” Българската мрежа на ГД на ООН и през 2021 г. ще проведе отново Базара на професиите в онлайн издание. Децата и подрастващите ще получат шанс за ранно кариерно ориентиране, а техните родители могат да ги придружат в това пътуване към знанието за добре познатите, но и за новите професионални направления и специалности. Изложението ще се състои на 26 и 27 ноември и ще бъде излъчено на живо във Facebook и Youtube, което прави достъпването му възможно от всяка точка на страната. Компании от различни области ще представят работата на своите специалисти, за да подпомогнат младежите в ориентирането сред палитрата от възможности на съвремието.
Приносът към устойчиво развитие е основен елемент от корпоративната стратегия на Байер и е една от основните ценности на компанията. Като международна компания, оперираща в сферите на здравеопазване и земеделие, Байер адресира основни човешки нужди, които са от съществено значение за един устойчив и приобщаващ свят. Иновациите, продуктите и услугите на компанията й позволяват да допринесе за постигането на Целите за устойчиво развитие. Борбата с глада и осигуряването на достъп до здравеопазване е отразено във визията на Байер – „Здраве за всички, глад за никого“.
На 01 ноември 2021 г., Деня на народните будители, девет водещи в своите сфери компании отвориха вратите си виртуално за над 400 зрители на живо, за да представят 23 професии, ключови за банковия, софтуерния, логистичния, минния и енергийния сектор.
“Децата ни са важни! Независимо от всичко, компаниите продължават да отварят врати и виртуални стаи, за да се срещат с младите хора и да им разказват за своите професии.
Каквито и професии да изберете, грижете се за планетата, бъдете полезни и щастливи!”, отправиха послание организаторите от Българска мрежа на Глобалния договор на ООН (БМГД).
Details
Това е най-проблемния участък от магистралния водопровод, който снабдява Панагюрище и населените места от общината с питейна вода от река Марица.
„Пред нас никога не е стоял въпросът дали да се отзовем на призива на Общината да помогнем за подмяната на водопровода. За нас подкрепата за родния край е кауза“, каза председателят на Надзорния съвет на „Асарел-Медет“ АД Димитър Цоцорков.
През 2008 година „Асарел-Медет“ осигури финансиране в размер на 500 хил. лв. за подмяна на друга аварирала част от трасето, а през 2017 г. достави тръби и извърши строително-ремонтни работи за още 520 хил. лв.
Details