Date archive: февруари 2023

Двигатели на българската икономика отново са в ръководните структури на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН

21 02 2023 (39)

 

На отчетно-изборното събрание на Българската мрежа, което се проведе на 21 февруари 2023 г. в СофияТех Парк, гр. София, бяха избрани членове на Националния и Контролния съвет, както и председател на сдружението за мандат 2023 г. – 2027 г. Членството в Българската мрежа не е персонално, а на компании и организации, и присъединяването към нея, както и към управителните органи преминава през верификация от Централата на Глобалния договор на ООН.

За членове на НС бяха преизбрани Асарел–Медет, Овергаз, Софарма и фондация BCause, а Аурубис, Солвей Соди и Лидл България са новите попълнения на ръководния орган. Членовете на Националния съвет имат ръководни, представителни и лидерски функции, а ангажиментите им са свързани не само с дейността на Мрежата с с Глобалния договор в Ню Йорк и CSR Europe, но и с утвърждаване на устойчивостта като единствения път на развитие и просперитет на бизнеса и обществото.

Членове на Контролния съвет за новия мандат са Инвестор медия груп, СУ „Св. Климент Охридски“ и Кауфланд България. Участието в двата съвета на организацията е въпрос на доверие, чест и престиж.
За председател на Българската мрежа единодушно беше избран Димитър Цоцорков, Председател на Надзорния съвет на „Асарел-Медет“, който е първия SDG пионер за България и е сред 10те SDG Пионери в глобален мащаб.

 

Прочетете повече

Details

Първите заявени участия в „Гордея с труда на моите родители“ и „Базар на професиите” 2023 са факт, ранното записване е до 30 юни 2023 г.

Базар (1600 x 900 px)

 

Събитията за младежко кариерно ориентиране на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН – „Гордея с труда на моите родители“ и „Базар на професиите“, ще се проведат отново през ноември. „Гордея се с труда на моите родители” традиционно е планирано за 1 ноември, Деня на народните будители. В края на месеца, на 24 и 25 ноември, “Базар на професиите” за девети път ще затвърди позицията си на най-голямото публично изложение за представяне пред ученици на професии от компании и професионалисти.

Хибридният формат на събитията, с възможности за виртуални разходки, стрийминг и присъствие на живо, ще бъде запазен, за да се даде възможност на повече деца и младежи да се запознаят с широка палитра от професии и перспективи за реализация. Присъствената програма ще бъде обновена с още възможности за интеракция, за запомнящ се досег с професиите и компаниите.

“Събитията ни за младежко професионално ориентиране вече се утвърдиха като работещата платформа, която не само представя многообразието от професии и дълбочината на всяка една от тях, но и превръща срещите между доказаните специалисти и младежите в в увлекателна интеракция между бъдещи колеги. “Гордея се с труда на моите родители” и “Базар на професиите” създават мост между образованието и бизнеса, между настоящето и бъдещето на професиите и компаниите, и показват, че откритото професионално призвание носи и лично удовлетворение”, сподели Дарина Георгиева, изпълнителен директор на Българската мрежа.

Компаниите ще могат да разчитат на съдействие от Българската мрежа по подготовката за представяне на професиите и на практически съвети от наръчниците за провеждане на „Гордея се с труда на моите родители“ и „Базар на професиите”.

Компаниите могат да заявят своето участие на secretariat@unglobalcompact.bg:

  • ранно записване и плащане на такси до 30 юни 2023 г.
    краен срок за записване 1 октомври 2023 г. включително.

Прочетете повече за актуалните срокове и условия за участие.

Details